Metų žvilgsnis 2018

  • Home
  • Metų žvilgsnis 2018

Metų žvilgsnis 2018

Regina KULBOKAITĖ, laikraštis „Suvalkietis“

„Metų žvilgsnis 2018“ forumo „Sūduvos kryptis M4.0“ fone

Trečiadienį Marijampolėje, viešbučio „Mercure Marijampolė“ konferencijų centre vyko tradicinis Marijampolės apskrities verslininkams skirtas renginys „Metų žvilgsnis 2018“. Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Marijampolės filialas ir žurnalo „IQ“ redakcija. Renginyje dalyvavo per pusantro šimto verslininkų, savivaldybių administracijos atstovų iš visų penkių apskrities savivaldybių – Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos. Kaip jau įprasta, renginys buvo iš dviejų dalių. Pirmoji, analitinė, – IQ forumas tema „Sūduvos kryptis M4.0“, antroji – sėkmingiausiai šiais metais dirbusių verslo įmonių apdovanojimai. Renginio dalyvius pasveikino KPPAR Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus, KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius, Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Forumo dalyviai išklausė keletą pranešimų ir regiono, ir visos šalies verslui aktualiais klausimais.

„Lietuvos ir jos regionų ekonomikos evoliucija: kur esame ir kur link judame?“ – į šį klausimą stengėsi atsakyti Lietuvos banko valdybos pirmininkas, Europos centrinio banko valdančiosios tarybos narys Vitas Vasiliauskas. Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega aptarė ES biudžeto 2021 – 2027 specifiką ir Lietuvos verslo galimybes pasibaigus ES struktūrinių fondų paramai. Prelegentas akcentavo: laimi tie, kas ruošiasi iš anksto, o pasibaigus paramos laikotarpiui, šachmatų terminais kalbant, atsiveria kitų galimybių „žaisti“ su Europa, simultaną pasinaudoti įvairiomis verslui ir valstybei palankiomis programomis. KPPAR Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičiaus pranešimo tema – Sūduvos krašto verslo ateitis ir galimybės. „Sūduvos kryptis M4.0 ar regioninė politika „pasidaryk pats“?“ – klausė pranešėjas, analizuodamas sėkmingos verslo plėtros regione šansus artimiausioje ateityje.

Lietuvos LEZ-ų problemas ir ypatumus Šiaurės Europoje aptarė šios asociacijos prezidentas Simonas Petrulis. Investicijų sėkmės regionuose regionuose sąlygas ir darbuotojų paieškos klausimus analizavo „Alliance of Recruitment“ darbo rinkos ekspertas Kęstutis Jasiulevičius. Patirtimi apie metalo apdirbimo pramonės verslo plėtrą regione demografinės krizės metu dalijosi UAB „CIE LT Forge marijampolė“ generalinis direktorius Darius Masionis.

Forumo dalyviai taip pat diskutavo verslo ir švietimo ssąveikos tema, diskusijoje dalyvavo verslo, vietinės valdžios ir Marijampolės kolegijos atstovai.

Renginys baigėsi džiugiais akcentais – ypač sėkmingai šiemet dirbusių verslo įmonių pagerbimu. Joms įteikti „Metų žvilgsnio“ apdovanojimai, juos įteikė KPPA Rūmų, apskrities savivaldybių vadovai ir atstovai.

Marijampolės savivaldybėje AB „Vernitas“ apdovanota už išsaugotą pramonės šaką regione, o UAB „Marijampolės centro projektai“ – už pramogų verslo nišos sėkmingą išnaudojimą. Kalvarijos savivaldybėje už novatoriškumą ir atsakingumą apdovanota UAB „Marijampolės pieno konservai“, Kazlų Rūdos savivaldybėje – UAB „Baltic sticks“ už tvirtą žingsnį į eksporto rinkas. Šakių rajono savivaldybėje už krašto garsinimą puoselėjant kulinarinį paveldą „Metų žvilgsnio“ apdovanojimas įteiktas UAB „Vilkenta“, Vilkaviškio rajono – UAB „Vaiskona“ už verslo idėjų įgyvendinimą, plečiant eksporto rinkas.

KPPAR apdovanojimais įvertinta UAB „Emiva“ už naują požiūrį į verslo plėtrą regione, UAB „Mantinga“ už naujovių diegimą, kuriant darbo vietas ir stiprinant regioną, UAB „Piko valanda“ už indėlį į kultūros puoselėjimą regione.

Padėkos raštai už reikšmingus verslo projektus įteikti individualiai įmonei „Gintolina“, UAB „GIB 24“ ir UAB „Vamėsa“.

Sūduvos buhalterių klubas šiemečius tradicinius apdovanojimus įteikė Ingai Pociuvienei (UAB „Veksama“), Aušrai Rimavičienei (Kredito unija „Sūduvos parama“) ir Aldonai Čebatavičienei (UAB „Taistė“).

Nuotraukų autorius Ričardas Pasiliauskas

« 1 5 »

 

Reportažo autoriai Vida Vaškevičienė ir Rimvydas Alenskas

Sūduvos kryptis – M4.0

Spaudos pranešimai:

Pasirinkusi ateities strategiją Marijampolė pasitinka jos iššūkius